a svátek slaví
Úvod
Fallout shelter chat
Švýcarské kryty
Vaulty
Co dělat při jaderném výbuchu
Kryty v ČR
Download
Odkazy

Vaulty

Názvem "Vaulty" se oynačovali protiatomové kryty v kultovním postapo RPG "Fallout". Tyto kryty ovšem nebyly určeny přímo k ochraně obyvatel USA před jadernou hrozbou (při populaci 400 mil. lidí by jich muselo být tak 400 000), ale jako zařízení ke zkoumání lidského chování při extrémních situacích. Vaultů bylo nakonec postaveno asi 122, avšak ne o všech je doteď vše známo. V tabulce níže se můžete dočíst, jak byly jednotlivé vaulty zaměřeny.

Vault 8

Kontrolní Vault, který se měl otevřít a kolonizovat povrch po deseti letech. Vault City je výsledek. naneštěstí.

Vault 12

V rámci studia vlivu radiace na na vybranou populaci byly dveře Vaultu navrženy tak, aby netěsnily. Toto je Vault Nekropolis.

Vault 13

Vault měl zůstat zavřený po 200 let v rámci studia prodloužené izolace. Zničení vodního chipu donutilo správce Vaultu improvizovat a vyslat ven Vault Dwellera jako pěšáka. Pozdější studium materiálů o tomto Vaultu přimělo Enklávu ukončit válku.

Vault 15

Tento Vault měl zůstat zavřený po 50 let a obývat jej měli lidé radikálně odlišných ideologií. Výsledkem je třeba Aradesh z F1, se svým poněkud multi-kulturním zabarvením řeči.

Vault 27

Tento Vault byl záměrně přeplněn. Mělo jej obývat 2000 lidí, což je dvojnásobek zamýšlené kapacity zařízení. Lokace Vaultu je neznámá..

Vault 29

Nikdo z obyvatel Vaultu nebyl starší než 15 let. Rodiče byly úmyslně umístěni v jiných zařízeních. Harold údajně pochází z tohot Vaultu.

Vault 34

Zbrojnice byla přeplněna zbraněmi a náboji, ale nebyla opatřena zámkem.

Vault 36

Tvořiče jídla měly produkovat jen nevýživnou, vodnatou kaši.

Vault 42

Vault nebyl opatřen žárovkami silnějšími než 40 watů.

Vault 53

Většina vybavení se měla porouchat každých pár měsíců. Ačkoli vše šlo opravit, neustálé poruchy měly obyvatele Vaultu úmyslně stresovat.

Vault 55

Všechny zábavné filmy byly odstraněny.

Vault 56

Byly zabaveny všechny zábavné filmy vyjma snímků s jedním obzvláště špatným komikem. Sociologové předpovídali zkázu Vaultu v době kratší než u Vaultu 55.

Vault 68

Ve Vaultu bylo umístěno 1000 lidí, z toho jen jedna žena.

Vault 69

Ve Vaultu bylo umístěno 1000 lidí, z toho jen jeden muž.

Vault 70

Tvořič oblečení se porouchal po šesti měsících.

Vault 106

Do ventilačního systému Vaultu byly po deseti dnech od zapečetění dveří rozptýleny psychoaktivní drogy.